Jakie krzesło do komputera?

źródło: walmart.com

źródło: walmart.com

W dzisiejszych czasach w prawie każdym domu jest przynajmniej jeden komputer. Spędzamy przed nim coraz więcej czasu. Dla wielu ludzi nie jest on jedynie źródłem rozrywki, ale również narzędziem pracy. Dlatego bardzo ważne jest, by wybrać dobrej jakości krzesło, na którym będziemy siedzieć przed monitorem.

Dla osób spędzających dużo czasu przed komputerem w biurze lub w domu wybór odpowiedniego mebla „do siedzenia” jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na komfort pracy. W chwili obecnej na rynku dostępnych jest wiele modeli różnych producentów. W przeciwieństwie do zwykłych krzeseł siedzisko do pracy przy komputerze posiada szereg cech odróżniających je od zwykłego krzesła.

Krzesło komputerowe powinno mieć regulowaną wysokość siedziska, aby linia wzroku znajdowała się pod odpowiednim kątem względem monitora oraz aby ręce spoczywały na odpowiedniej wysokości względem klawiatury. Oparcie musi być wyprofilowane, aby podpierało kręgosłup podczas długiego siedzenia w jednej pozycji. Tutaj lepiej sprawdzają się konstrukcje bez dzielonego oparcia, są one bowiem bardziej odporne na zużycie oraz zapewniają podparcie dla całego kręgosłupa.

Meble te posiadać powinny możliwość regulacji kąta pochylenia oparcia, i tym samym umożliwiać przyjęcie najbardziej komfortowej pozycji, w tym głęboko odchylonej do tyłu. Warto zdecydować się na fotel, który zawiera też podłokietniki z regulowaną wysokością. Zapewniają one dodatkowe podparcie dla łokci, dzięki czemu ręce nie męczą podczas pisania na klawiaturze. Większość modeli posiada możliwość obrotu, co pozwala np. sięgnąć do szuflady lub szafki znajdującej się obok biurka bez konieczności podnoszenia się krzesła lub zmieniania pozycji. Pozwala to zaoszczędzić nasz czas.

źródło: fabfurnish.com

źródło: fabfurnish.com

Większość foteli komputerowych posiada też podstawę z kółkami, co ułatwia ich przesuwanie po podłodze, daje też możliwość przemieszczania się bez wstawania, ale tutaj należy uważać na wszelkie przewody, np. do słuchawek lub zestawu głośnomówiącego, aby nie wkręciły się w koła.

Podsumowując, zakup krzesła do komputera wydaje się pozycją wręcz obowiązkową dla osoby spędzającej dużo czasu przed monitorem. Jeśli dokonamy dobrego wyboru, przede wszystkim nie będziemy mieli problemów z bólem pleców, a dodatkowo zyskamy zmniejszenie zmęczenia oczu oraz rąk podczas korzystania z komputera.

Przy zakupie krzesła należy zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego wykonane jest obicie. Powinno być możliwie odporne na wycieranie Jeśli chodzi o szkielet mebla, to najlepiej, gdy jest on wykonany z metalu. Jeszcze lepiej, gdy zrobione są z niego również mocowania kółek, ponieważ ich ułamanie jest jedną z najczęstszych uszkodzeń tego rodzaju krzeseł. Warto obejrzeć złożony egzemplarz na wystawie, usiąść i sprawdzić zakres regulacji wysokości, komfort podczas siedzenia. Zwróćmy również szczególną uwagę na to, czy żadne elementy nie są luźne (wada ta może powodować ich szybkie zużycie mechaniczne i np. odpadnięcie, czego najczęściej nie obejmuje gwarancja).

Dobrze wybrane krzesło komputerowe posłuży nam przez wiele lat. Warto zainwestować w lepszej jakości model, który będzie przyjazny dla naszego kręgosłupa.

Podobne porady

 • źródło: pinterest.comMeble do salonu – jakie wybrać?
  Niezależnie od tego, czy żyjemy w pojedynkę, czy też mamy dużą rodzinę, nasz salon stanowi dla nas ważne pomieszczenie w domu. To właśnie tam spędzamy czas razem z naszymi bliskimi czy odwiedzając...
 • źródło: houzz.comJak urządzić pokój z aneksem kuchennym?
  Ostatnio bardzo popularne stało się połączenie kuchni z pokojem. Najczęściej na rozwiązanie takie decydują się właściciele mieszkań, które są zbyt małe, by wydzielić w nim funkcjonalną kuchnię. Pr...
 • Jak urządzić wygodny salon w kawalerce?Jak urządzić wygodny salon w kawalerce?
  Wiele osób stanęło lub kiedyś stanie przed poważnym wyborem: zrezygnować ze stołu czy szafy? Może dziwnie to zabrzmiało, ale takie problemy mają mieszkańcy kawalerek. Nie oszukujmy się, wiele osób...
 • źródło: pinterest.comJak odnowić stary taboret?
  Zniszczony stary taboret nie musi od razu wędrować na wysypisko śmieci. W wielu przypadkach dzięki prostym, nieskomplikowanym zabiegom mebel taki może być nie tylko użytecznym sprzętem, ale równie...
 • źródło: www.fourcornerstrading.co.ukJaka szafa do przedpokoju?
  Przedpokój to z reguły niewielkie, ale bardzo ważne pomieszczenie w naszym domu. To tam właśnie przechowujemy część ubrań czy sprzętów. Warto pamiętać również o tym, że stanowi on wizytówkę naszeg...